Всі знають, що за будь-якою річчю потрібен відповідний догляд. Кравецькі колодки — не виняток.

Рекомендації по догляду за кравецькими колодками для ВТО:

 • Не зберігайте кравецькі колодки у вологих неопалюваних приміщеннях.
 • Не допускайте падінь. Будь-яке падіння збільшує ймовірність того, що на дереві можуть з'явитися відколи, вм'ятини і зачепи. Якщо ви все-таки впустили колодку і помітили пошкодження (подряпину, вм'ятину, скол) — його можна прибрати за допомогою звичайної наждачного паперу. Якщо вм'ятина невелика, вона убирається за допомогою шматочка тканини і праски: потрібно трохи намочити тканину, розмістити її на місці, де знаходиться вм'ятина і добре просушити праскою.
 • Під час проведення ВТО намагайтеся використовувати тільки пар. Якщо ваша колодка все-таки намокла — нічого страшного, все можна виправити якщо зробити це вчасно. Просто візьміть шматочок сухої тканини, розмістіть його на колодці і добре просушіть праскою (без режиму відпарювання). Ні в якому разі не залишайте колодку у вологому стані. Не сушіть колодку феном або близько / на опалювальних приладах, інакше дерево може деформуватися і розтріскатись.
 • Не лякайтеся, якщо після проведення ВТО на дерев'яній поверхні колодок з'являються шорсткості. Таке явище — це абсолютно нормальна реакція деревини на вологу і пар від праски. Для того, щоб прибрати шорсткість і привести колодку в первинний вигляд досить взяти звичайний наждачний папір зернистістю 320 і 600 гріт і зашліфувати шорсткість вручну (спочатку 320, потім 600). Шліфпапір можна придбати в будь-якому будівельному магазині або на ринку.
 • Оббивка колодки — це витратний матеріал, і, як ви розумієте, з часом підлягає заміні. Якщо на вашій колодці з'явилися підпалини, плями від праски або під час проведення ВТО тканина виробу дала колір на оббивку, — нічого страшного, ви можете звернутися до нас за послугою перетяжки колодки. Для того, щоб довше зберегти первинний вигляд оббивки, можна пошити чохли і періодично їх міняти, або використовувати пропрасовувач;
 • Якщо ви хочете застосувати дерев'яну колодку без оббивки (універсальна, комбінована комірцева, кравецька праска та ін.) для тонких, шовкових, атласних тканин — обов'язково використовуйте бавовняну або лляну підкладку;
 • Зберігайте колодки подалі від дітей. Колодками, звичайно, можна грати, але, ви ж розумієте, що колодки — це в першу чергу інструменти.
 • Тримайте колодки подалі від домашніх тварин. Коти з задоволенням заточать кігті об колодку, залишать свій слід, довгу затяжку, або жмут шерсті, що б ви знали що вони тут були 🙂 а собаки ну дуууже люблять тягати щось в зубах 😉
 • Тканинну частину колодок можна легко очистити липким валиком для чищення одягу.

Рекомендації по догляду за кравецькими подушками для ВТО:

 • Чохли на кравецьких подушках незнімні, тому не періть подушки в пральній машині.
 • Не зволожуйте подушки сильно з пульверизатора.
 • Якщо хочете довше зберегти охайний зовнішній вигляд подушки, — використовуйте пропрасовувач, або пошийте додатковий чохол.
 • Якщо подушка з часом зменшилася в розмірі — нічого страшного, це нормально. Тирса згодом утрамбовується, що може привести до зменшення розмірів. Таким чином тирса з часом реагує на пар.
 • Своєчасно міняйте тирсу раз в 1-1,5 року. Ви можете замовити послугу перенабивки подушки у нас, або просто купити нову подушку.

Ми сподіваємося, що відповіли на більшість ваших запитань і наші рекомендації допоможуть зберегти ваші кравецькі колодки у відмінному стані 🙂

Для всіх замовлень

на суму від 2500 грн

пакування і доставка по Україні

здійснюється безкоштовно.